fbpx

Doradztwo zakupowe i zaopatrzeniowe

Doradztwo zaopatrzeniowe i doradztwo zakupowe to strategie, których celem jest zmniejszanie kosztów przedsiębiorstwa poprzez zbadanie rzeczywistych potrzeb organizacji i wykorzystania dotychczas kupowanych towarów i usług z jakich korzysta firma. W zależności od branży doradztwo zakupowe i doradztwo zaopatrzeniowe może dotyczyć różnych obszarów – od zaopatrzenia przedsiębiorstwa w materiały biurowe, eksploatacyjne, przez dostawę mediów, najem nieruchomości, aż po zakup usług telekomunikacyjnych i sprzętu IT, czy zakup floty samochodowej.

Głównym zadaniem doradztwa zakupowego i zaopatrzeniowego jest optymalizacja kosztów. Przy czym, ograniczając koszty produktu lub usługi dokładamy wszelkich starań, aby nie obniżyło to ich jakości. Dlatego też optymalizujemy koszty tylko w tych obszarach i w takim zakresie, w jakim wpływa to korzystnie na jakość oferowanych wyrobów gotowych czy poziom świadczonych usług.

Przedsiębiorców, którzy zdecydowali się powierzyć nam optymalizację kosztów operacyjnych firmy wspieramy na wszystkich etapach procesów zakupowych i zaopatrzenia:

Analizy

Prowadzimy analizy rynku (RFI) oraz analizy umów z obszarów wsparcia biznesowego.

 

Porównania

Pomagamy porównywać oferty i wspieramy w prowadzeniu aukcji i negocjacji.

Wdrożenia

Wdrażając starannie rekomendowane przez nas rozwiązania gwarantujemy osiągniecie założonych efektów i wysoką jakość.

Strategie zakupowe

Tworzymy strategie zakupowe, procedury i polityki, kalendarze postępowań, ich szablony i matryce ewaluacyjne. Modelujemy w ten sposób proces, który po prostu działa, a od Klienta nie wymaga żadnej dodatkowej pracy.

Zastępstwo zakupowe

Prowadzimy pełne zastępstwo zakupowe (outsourcing zakupów), realizując dla naszych Klientów łańcuch czynności przygotowawczych, przygotowanie specyfikacji wymagań, dopasowywanie możliwych rozwiązań rynkowych, postępowanie ofertowe, negocjacje, aukcje odwrócone i precyzyjne formułowanie zapisów umów, tak aby poczynione w ten sposób zakupy były optymalne dla Klienta.

Naszą specjalnością są obszary telekomunikacji, zarządzanie flotą samochodową, administracja i nieruchomości. Stale podejmujemy się nowych wyzwań. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu posiadamy głęboką znajomość rynku i często zdarza się, że znamy wewnętrzne procedury dostawców lepiej niż ich pracownicy. Dzięki temu zawsze jesteśmy w stanie wynegocjować najlepsze rozwiązania dla naszych klientów. Doskonała znajomość rynku wskazanych powyżej usług pozwala nam opierać nasze doradztwo zakupowe i doradztwo zaopatrzeniowe na dogłębnej znajomości produktów i rozwiązań technologicznych jakie oferowane są przez rynek i ich właściwym doborze do rzeczywistych potrzeb firmy.

W swoich działaniach kierujemy się zasadą zachowania jakości. Doradzając w zakresie zaopatrzenia staramy się, żeby wdrażane zmiany procedury zakupowej nie przekładały się na pogorszenie się warunków pracy czy też obniżenie jakości oferowanych towarów i usług.

“Muszę poznać dwie lub trzy gąsienice, jeśli chcę zawrzeć znajomość z motylem.”

– Mały Książę

Obszary wsparcia

 • Telekomunikacja
 • Internet
 • Flota Samochodowa
 • Wysyłki kurierskie
 • Wydruki, Materiały biurowe
 • Mała poligrafia
 • Podróże służbowe
 • Utrzymanie czystości
 • Najem powierzchni biurowych

Korzyści z wdrożenia naszych rozwiązań

 • Zwiększenie rentowności poprzez obniżenie kosztów zakupów
 • Zmniejszenie ryzyka finansowego związanego ze źle skonstruowanymi ramami współpracy z dostawcami
 • Poprawa jakości wsparcia udzielanego przez dział zakupów
 • Poprawa wizerunku działu zakupów w łańcuchu organizacyjnym

zrealizowane projekty

Dowiedz się w jakim obszarze możemy Ci pomóc