fbpx

Optymalizacja kosztów firmy

Dynamiczne organizacje potrzebują do maksimum ognianiczenia strat związanych z nadmiarowymi kosztami. W 4optima zależy nam, aby profesjonalny projekt optymalizacji kosztów pomagał realizować strategię rozwoju dynamicznych przedsiębiorstw.

W obszarze optymalizacji kosztów świadczymy następujace usługi:

Publikacje w obszarze:

Jak pracujemy?

01

Analiza

Badamy: dane kosztowe, typy kosztów, wewnętrzne zestawienia ewidencyjne, proces wewnętrzny i zależności z innymi procesami, specyfikacje kupowanych dóbr, umowy, relacje z dostawcami …

02

Raport

Przedstawiamy diagnozę stanu obecnego: nowe spojrzenie, „z boku”. Co wpływa na realizację budżetu? Jakie są rezerwy, przyzwyczajenia? Czy wykorzystywany jest cały potencjał ryku?

.

Prezentacja raportu i wniosków

Prezentujemy raport i szczegółowo omawiamy wnioski.

03

Rekomendacje

Uzgadniamy zakres zmiany z kierownictwem firmy. Jak daleko chcemy pójść w zmianach? Jakimi metodami? Co jest strategiczne? Czego nie można zmienić?

04

Optymalizacja

Wypracowujemy detale rozwiązań, stale rozmawiając z Klientem. Modelujemy procesy, definiujemy specyfikacje w oparciu o realne biznesowe potrzeby firmy i pracowników.

05

Wdrożenie

Wdrażamy wypracowane rozwiązania. Prowadzimy postępowania zakupowe, negocjacje cenowe. Dopinamy warunki współpracy/umowy. Ustawiamy monitoring i raportowanie.

Sprawdź jakie oszczędności i usprawnienia możemy zrobić dla Ciebie

%d bloggers like this: