fbpx

4all – Optymalizacja całości kosztów przedsiębiorstwa

Inżynieria kosztów polega na stosowaniu technik mających naukowe podstawy do wspierania procesów zarządczych: analizy kosztów, planowania i estymowania czy do analizy rentowności. Dzięki stosowaniu dobrych praktyk inżynierii możemy zminimalizować ryzyko błędnych decyzji biznesowych. W 4optima prowadzimy:

Audyty

Oszczędności są potrzebne każdej firmie. Pierwszym krokiem ku nim jest przeprowadzenie analizy: jakie są typy kosztów i wydatków, jak zawarte są umowy i kontrakty, jak wyglądają relacje z dostawcami oraz procesy wewnętrzne. W raporcie przedstawiamy nowe spojrzenie, „z boku” oraz rekomendacje zmian.

Projekty optymalizacyjne

Prowadzimy także projekty, które obejmują: postępowania zakupowe, negocjacje i opiniowanie umów, uzgodnienia wewnętrzne i wdrożenie wypracowanych w trakcie audytu rozwiązań w modelu success fee – nasze wynagrodzenie uzależnione jest od przyniesionych oszczędności.

Doradztwo strategiczne i wspieranie procesów decyzyjnych

Zapewniamy, że decyzje naszych Klientów zapadają w oparciu o starannie dobrane, zweryfikowane przez nas dane i tym samym ograniczamy ryzyko nietrafionych decyzji biznesowych. Przygotowujemy naszych Klientów do wyzwań jakie mogą ich czekać w przyszłości.

Nasze projekty i analizy mogą obejmować wszystkie koszty w firmie, lub wybrany przez Państwa obszar lub proces. Polecamy zapoznanie się z naszą metodyką ARROW oraz listą ukończonych projektów i referencjami Klientów.

“Dla optymisty szklanka jest w połowie pełna, dla pesymisty w połowie pusta. Inżynier za to widzi, że szklanka jest dwukrotnie za duża”

Autor nieznany

Oszczędności naszych Klientów

Średnie oszczędności z projektu optymalizacyjnego to 33%

Generujemy oszczędności

TELEKOMUNIKACJA 50%
INTERNET 40%
WYSYŁKI KURIERSKIE, POCZTA 40%
WYDRUKI, DRUKARKI, TONERY, PAPIER, MATERIAŁY BIUROWE 40%
FLOTA SAMOCHODOWA 32%
UTRZYMANIE CZYSTOŚCI 25%

Korzyści z projektów inżynierii kosztowej

  • Poprawa rentowności poprzez obniżenie kosztów
  • Wyzwolenie środków na cele strategiczne
  • Zmniejszenie ryzyka finansowego firmy
  • Zmniejszenie ryzyka nietrafionych decyzji biznesowych
  • Poprawa konkurencyjności
  • Modernizacja

zrealizowane projekty

Sprawdź jakie oszczędności i usprawnienia możemy zrobić dla Ciebie