fbpx

Metodyka

Wszystkie projekty prowadzimy zgodnie z autorską metodyką ARROW, która została opracowana od podstaw w oparciu o doświadczenia i wiedzę zdobytą przez naszych ekspertów.

Korzystając z tego schematu gwarantujemy, że rezultaty każdego prowadzonego przez nas projektu, bez względu na jego charakterystykę, będą zawsze satysfakcjonujące dla naszych Klientów.

A

Analiza

Badamy: dane kosztowe, typy kosztów, wewnętrzne zestawienia ewidencyjne, proces wewnętrzny i zależności z innymi procesami, specyfikacje kupowanych dóbr, umowy, relacje z dostawcami …

R

Raport

Przedstawiamy diagnozę stanu obecnego: nowe spojrzenie, „z boku”. Co wpływa na realizację budżetu? Jakie są rezerwy, przyzwyczajenia? Czy wykorzystywany jest cały potencjał ryku?

R

Rekomendacja

Uzgadniamy zakres zmiany z kierownictwem firmy. Jak daleko chcemy pójść w zmianach? Jakimi metodami? Co jest strategiczne? Czego nie można zmienić?

O

Optymalizacja

Wypracowujemy detale rozwiązań, stale rozmawiając z Klientem. Modelujemy procesy, definiujemy specyfikacje w oparciu o realne biznesowe potrzeby firmy i pracowników.

W

Wdrożenie

Wdrażamy wypracowane rozwiązania. Prowadzimy postępowania zakupowe, negocjacje cenowe. Dopinamy warunki współpracy/umowy. Ustawiamy zarządzanie kontraktem, monitoring i raportowanie.

Analiza i Raport są bezpłatne dla klienta

Kompleksowy projekt

Jeżeli Klient zdecyduje się na przeprowadzenie kompleksowego projektu optymalizacji, przechodząc przez wszystkie etapy metodyki ARROW,
to pierwsze 2 etapy Analiza i Raport są bezpłatne.

Wynagrodzenie tylko od sukcesu

No success, no fee

Nasze wynagrodzenie jest tylko częścią faktycznych oszczędności wygenerowanych dla Klienta i nigdy nie jest to więcej niż 25% z oszczędności.

Koszt projektu jest jednorazowy; później zostają tylko oszczędności na długie lata.

Zapytaj o możliwość bezpłatnej analizy dla Twojej firmy

Co robimy?

Punktem wyjścia jest zbadanie stanu obecnego: w rozmowie z Klientem sprawdzamy co, poza kosztami, jest dla niego ważne i uwzględniamy to w formułowaniu rozwiązań. Następnie wnikliwie badamy strukturę kosztów i poznajemy ich źródła, sprawdzamy efektywności procesu i porównujemy wynik z benchmarkami.

Jeśli wynik naszej pracy przedstawia pole do optymalizacji, rekomendujemy zmiany. Dotyczyć one mogą dowolnej kombinacji następujących działań: ograniczenie kupowanych ilości, zmiana dostawcy, zmiana usługi/produktu na lepiej dopasowane do potrzeb, negocjacje cen, wprowadzenie punktów kontrolnych w procesie lub jego przemodelowanie. Nasze optymalizacje nigdy nie odbywają się kosztem obniżenia jakości.

Nie zostawiamy Klienta z samą rekomendacją. Do ostatniego podpisu na protokole odbioru zarządzamy projektem wdrażając rozwiązania, m.in:

RFx

Prowadzimy postępowania zakupowe (w tym wieloetapowe) i na końcu pomagamy dokonać najlepszego wyboru.

Negocjacje

W imieniu Klientów wytrwale dążymy do rozwiązań, które zaspokoją ich potrzeby i nie zrujnują budżetu.

Umowy

Dbamy aby umowy zawierane przez naszych Klientów były precyzyjne i zabezpieczające “na złe czasy”.

Procedury

Modelujemy procesy i procedury dzięki którym działalność operacyjna jest prostsza i bardziej efektywna.

Narzędzia

Dostarczamy rozwiązania wspierające w osiąganiu oczekiwanych rezultatów biznesowych i monitorowaniu postępów.

Szkolenia

Szkolimy pracowników Klienta z nowo wdrożonych rozwiązań i procedur, gwarantując bezproblemowe wdrożenie.

SF

Success Fee

W przypadku gdy przedmiotem projektu jest obniżenie kosztów, pracujemy w systemie „no success, no fee” – nie pobieramy wynagrodzenia, jeżeli nie wygenerujemy oszczędności.